Шлюбний договір

Чинним законодавством України встановлено, що шлюбний договір може бути укладено між особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.

Шлюбний договір може укладатися тільки між особами, які вже подали заяву про реєстрацію шлюбу (на підтвердження цього нотаріусу подається довідка з органу реєстрації цивільного стану з інформацією про призначення реєстрації шлюбу на відповідну дату), або між особами, які вже перебувають у зареєстрованому шлюбі (на підтвердження чого нотаріусу подається свідоцтво про реєстрацію шлюбу).

Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договірукладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення. Разом з тим, з моменту розірвання шлюбу особи втрачають право на укладення шлюбного договору.

Шлюбний договір не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми. Шлюбний договір не може зменшувати обсягу прав дитини, які встановлені Сімейним кодексом України, а також ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище. За шлюбним договором не може передаватися у власність одному зподружжянерухомемайно та інше майно,право на яке підлягає державній реєстрації.

Як розлучатися при відсутності шлюбного договору?

Якщо ви при укладенні шлюбу не потурбувалися про підписання шлюбного контракту, в цьому випадку процедура розлучення і поділ майна подружжя проходять за стандартною схемою, встановленої чинним законодавством. В цьому випадку відбувається поділ прав, обов'язків по утриманню та вихованню дітей (якщо такі є), а також розділ спільно нажитого майна. Саме матеріальні питання виявляються найскладнішими в рішенні. Ось чому потрібна допомога кваліфікованого юриста: наприклад, для визначення того, що можна вважати спільно нажитим майном, а що - особистим, придбаним ще до шлюбу, і що не підлягає розподілу.

Як розривати шлюб за наявності шлюбного договору?

Західна мода на укладення шлюбного контракту, де чітко обумовлені всі умови розірвання шлюбу та порядок поділу майна після розлучення, набуває все більшої популярності в нашій країні. В окремих пунктах документа відображені:

  • Всі випадки, коли кожна зі сторін може вимагати розлучення.
  • Детальний порядок розділу спільно нажитого майна подружжя.
  • Порядок виплати грошового утримання (в разі непрацездатності однієї зі сторін).
  • Розділ опіки та утримання дітей, і т.п.

Досвідчений адвокат по розділу майна подружжя докладно роз'яснить суть шлюбного договору, а також розповість про всі ваші права та обов'язки. Ознайомить з можливими варіантами вирішення справи, і допоможе знайти найкращий вихід з ситуації при розлученні. А також допоможе підготуватися до самої процедури розірвання шлюбу, грамотно скласти необхідні документи, провести переговори з врегулюванням суперечок з протилежною стороною.

Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті