Представництво інтересів в суді



З 1 січня 2019 року відбулися зміни у законодавстві щодо представлення інтересів фізичних осіб у судовому процесі (цивільне провадження).

Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та/або через представника. Особиста участь у справі фізичної особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

До 1 січня 2019 року представником у суді міг бути адвокат або інша особа, яка досягла 18 років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді. А починаючи з 1 січня 2019 року, відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути лише адвокат або законний представник.

Законний представник має право представляти інтереси в суді малолітніх осіб віком до 14 років, недієздатних фізичних осіб (це батьки, усиновлювачі, опікуни); неповнолітніх осіб від 14 до 18 років та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена (це батьки, усиновлювачі, піклувальники).

Чим це передбачено?

Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» №1401-VIII від 02.06.2016 Конституцію України доповнено статтею 1312, якою передбачено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Відповідно до п. 11 ч. 16Розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України, з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» внесені зміни набирали чинності поступово, а саме: представництво відповідно до ст. 1312  Конституції України виключно адвокатами.


Існує безліч категорій цивільних справ, де може знадобитися представництво інтересів адвокатів.

ВИЗНАННЯ ГРОМАДЯНИНА НЕДІЄЗДАТНИМ

Визнати громадянина недієздатним суд може в кількох випадках залежність, психічний розлад, вік. Тобто під ці категорії потрапляють люди, які не можуть повною мірою усвідомлювати що вони роблять і контролювати будь-які свої дії.

Існує два варіанти, коли можна подавати позовну заяву про визнання недієздатності (повної або часткової):

  • наявність психічного захворювання;
  • наявність залежностей;
  • нездатність правильно усвідомлювати свої вчинки і керувати ними.

Для визнання недієздатності варто звернутися в суднове установа, яке знаходиться по місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням психіатричного закладу, де людина проходить лікування. Для того, щоб подати клопотання про визнання дієздатності або недієздатності, потрібен адвокат, який проконсультує і допоможе з цим питанням.

 

Захист честі, гідності та ділової репутації

Будь-який власник приватного бізнесу і просто фізична особа заслуговує на повагу і хорошу репутацію, якщо не виконує неправомірні дії. Захист честі та гідності – процедура, при якій непередеваемие блага, що мають безцінну цінність, захищені від зазіхання сторонніх осіб. Одним з головних напрямків діяльності адвокатського бюро Романа Сацика є захист честі і ділової репутації і рішення проблем.

Незаконні дії правопорушника

Порушення честі і гідності на увазі під собою наступний перелік дій порушника прав:

  • надання неправдивої інформації представникам ЗМІ (преса в паперових виданнях, відеотрансляції, трансляція по радіо);
  • передача неправдивих відомостей в фільмах художнього і документального напрямку, через мережу Інтернет;
  • поширення невірної інформації серед ділових партнерів, близьких друзів і родичів;
  • завідомо неправдиве поширення відомостей шляхом виступів перед публікою.

Поширення неправдивих відомостей вважається карним тільки в тих ситуаціях, якщо у потерпілого є офіційні докази неправомірності його дій.


ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

 

Сфера обслуговування з кожним роком набирає обертів, але кількість не означає якість. Щодня люди платять гроші за покупку товару або послуги і стикаються з неякісним товаром. Більшість компаній не піклується думкою клієнтів і продають недовговічну продукцію. Що робити якщо ви зіткнулися з такою проблемою і як вирішити конфлікт з постачальником послуг/товару?

Для подібних випадків знадобитися адвокат із захисту прав споживачів. Захистом прав споживачів називають законний контроль за безпекою продукції і за її якістю. Юристи допомагають вирішити конфлікт в короткі терміни: вам або обміняють товар, або повернуть кошти. Також можуть виплатити компенсацію за моральний і матеріальний збиток.


 




 

Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті